Par draudzi
Saites

Fotoalbums

Unguru baznīca
Kad Krustpils baznīcas celtniecība gāja uz beigām, Korfu vairāk kā 10 gadu ilga bezbērnu laulība tikusi svētīta ar dēlu. Barons Korfs to uzskatījis kā sevišķu Dieva laipnību un baznīcas celšanu par Dievam patīkamu darbu. Drīz pēc tam viņš sācis celt baznīcu arī unguriešiem. Līdz tam laikam īpašas dievkalpošanas ēkas nav bijis, bet dievvārdus reizēm noturējuši kādā muižas šķūnī. Arī jaunuzceltā Unguru baznīca tikusi apgādāta ar visu nepieciešamo no muižas puses. Jāņu dienā 1828. gada 24. jūnijā ticis ievests amatā mācītājs Tilings. Tas notika dienu pēc Unguru baznīcas iesvētīšanas 25. jūnijā. Šis datums ar trim draudzes baznīcām atrodas arī draudzes zīmogā. Svinībās bez vietējā mācītāja piedalījās Kurzemes ģenerālsuperintendents Rihters, Sēlpils iecirkņa prāvests Radzibors, mācītājs Lundbergs no Biržiem, mācītājs Vāgners no Neretas un kādi Vidzemes mācītāji. 40 gadus vēlāk uzstādītas jaunas ērģeles. Pagasta valde šim nolūkam ziedojusi 1150 rubļu. Unguru un tikpat daudz Gostiņu baznīcām. Ap 1885. gadu baznīca bijusi tik nolietota, ka kuru katru mirkli draudējusi sagāzties. Lai izbēgtu no iespējamiem nelaimes gadījumiem, policija gatavojusies baznīcu slēgt. Tā laika barons Korfs bijis grūti pierunājams uz remontdarbiem. Pēc nerimstošiem unguriešu lūgumiem barons beidzot tomēr sācis remontu, dodams no savas puses kokmateriālus, ķieģeļus un 200 rubļus naudā. Daudziem tas licies ļoti maz īpaši tamdēļ, ka neilgi pirms tam barons no ārzemēm bija pasūtījis 4 vāzes, par kurām samaksājis 1760 rubļus. Toreiz unguriešiem bijis ļoti enerģisks pagasta vecākais. Ar viņa gādību pagastā labprātīgi savākti 580 rubļu un remonti pabeigti. 1892. gada 17. decembrī atjaunotajā baznīcā atkal noturēti dievvārdi. I Pasaules kara laikā baznīcai sabojātas ērģeles un izsisti daži logi. Citādi ēka nav daudz cietusi. Laika zobs sagrauzis jumtu un daļēji arī citas vietas. Steidzīgi pārkrāsojams torņa skārda jumts, citādi vairs nebūs labojams.
Mācītājs K. Skujiņš „Krustpils draudze”, 1925.g.
Tavs komentārs:
Vārds:*
E-pasts:
aplūkot atsauksmes (0)
Mācītājs Ēvalds Bērziņš
Priekšniece Inga Zālīte
   Dievkalpošana
Dievkalpojums
4. mēneša svētdienā plkst 13.00 baznīcā

Katehēze
Par iestāšanos draudzē, kristībām, grēksūdzi, iesvēti, slimnieku un senioru mājapmeklējumu, laulībām utml. jautājiet mācītājam
Pieteikums